"Przez sakrament bierzmowania (ochrzczeni) jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej" /KKK 1285/
Bierzmowanie jest dopełnieniem i umocnieniem tego, co zostało zapoczątkowane chrztem, czyli nowego życia, „wody i Ducha”.
Bierzmowanie powinien przyjąć każdy dojrzały chrześcijanin, który przy pomocy Ducha Świętego i Jego darów staje się apostołem Chrystusa, głosicielem Ewangelii i zaangażowanym w dzieła dobroczynne, w powołaniu zawodowym oraz dziełach charyzmatycznych.
Rady Duszpasterza:
-Kandtdat do sakramentu bierzmowania dostarcza skrócony akt chrztu.
-Sakramentu udziela Biskup lub kapłan wyznaczony przez ks. bpa Ordynariusza po odpowiednim przygotowaniu katechetycznym i wspólnotowym. W niebezpieczeństwie śmierci oraz wyjątkowych okolicznościach sakramentu może udzielić każdy kapłan.
-Przygotowanie do przyjęcia bierzmowania odbywa się w ramach katechezy szkolnej czy parafialnej.
-Sakrament bierzmowania przyjmuje się jeden raz w życiu. Należy on do tzw. odżywających czyli owocność Darów Ducha Świętego wynika ze stanu łaski uświęcającej bierzmowanego.
-Kandydat wybiera imię bierzmowania, zapoznając się z heroicznymi cnotami patrona, które powinien praktykować w życiu.
-Świadkiem bierzmowania powinien być ktoś z rodziców chrzestnych lub praktykujący katolik bez kar kościelnych, który będzie kolejnym opiekunem duchowym bierzmowanego. Do sakramentu dopuszcza proboszcz miejsca.
-Sakrament Bierzmowania powinien posiadać każdy kto zawiera sakrament małżeństwa.