„W związku z informacjami medialnymi, jakie ukazują się odnośnie do wieku i terminu przystępowania dzieci do Pierwszej Komunii św. Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach pragnie poinformować wszystkich zainteresowanych, że na terenie Archidiecezji Katowickiej przyjęta została następująca zasada:

Jeżeli uczniowie rozpoczynają naukę w szkole w jednorodnej grupie sześciolatków przystępować będą do Pierwszej Komunii w klasie III.
Jeżeli klasa rozpoczynająca naukę składa się z uczniów sześcioletnich i siedmioletnich to taka grupa przystąpi do Pierwszej Komunii św. w klasie II.
Dotychczasowa praktyka przygotowania dzieci do Wczesnej Komunii św. nie ulega zmianie.”

                                                                       Dyrektor Wydziału Katechetycznego
                                                                       Kurii Metropolitalnej w Katowicach
                                                                       dr Roman Buchta
Zamknij
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.parafiakosztowy.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.