INTENCJE MSZALNE
14.05-20.05.2018
14.
0452018   PONIEDZIAŁEK
 
7.30
8.00
Nabożeństwo Majowe
S 1. Za + męża Pawła Stadler we wspomnienie urodzin.
    2. O radość życia wiecznego dla wszystkich zmarłych zalecanych
15.
05.2018   WTOREK  
 
17.30
18.00
 
Nabożeństwo Majowe
1. Za + Zygmunta Włosek w 40 rocznice śmierci, ++ rodziców, teściów i rodzeństwo oraz ++ z pokrewieństwa.
S 2. Za ++ Zofię i Jana Pypłacz, synową Teresę, synów Pawła i Karola oraz wnuków Grzegorza i Łukasza.
16.
05.2018   ŚRODA    
 
7.30
8.00
Nabożeństwo Majowe
S 1. Dziękczynna do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Michała Archanioła za dar życia i kapłaństwa z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i potrzebne łaski dla ks. Proboszcza Jana Sołtysika w 25 rocznicę święceń kapłańskich od Rodziny Radia Maryja.
Nabożeństwo do M.B Nieustającej Pomocy
17.
05.2018   CZWARTEK
 
11.00
1. Do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej o Łaski w intencji Legionu Maryi, auksyliatorów i podopiecznych
17.30
18.00
Nabożeństwo Majowe
S 1. Za + Bronisława Mirocha w rocznicę śmierci, ++ rodziców z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Barbarę Kęcka w 5 rocznicę śmierci ofiarowana od męża.
18.
05.2018   PIĄTEK
 
15.00
1. Do Miłosierdzia Bożego za parafian ofiarowana od Róż Różańcowych i ADŚ.
17.30
18.00
Nabożeństwo Majowe
S 1. Za ++ rodziców Agnieszkę i Eryka Mildner, + Ryszarda Piechota oraz ++ z pokrewieństwa.
S 2. Za + Józefa Harazim w 6 rocznicę śmierci.
19.
05.2018   SOBOTA
 
7.00
8.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu
S 1. Za ++ rodziców Dorotę i Jana Pyrczek, siostrę Annę, brata Tadeusza, dziadków z obu stron, ++ z rodzin Pyrczek i Kołodziej.
15.00
16.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
1. Roczek: Hanna Langer
20.
05.2018   NIEDZIELA
 
7.30
8.00
Godzinki
1.
10.30
1. Dziękczynna do M.B Częstochowskiej w podziękowaniu za dar powołania i otrzymane łaski w 25 rocznicę kapłaństwa  i 52 rocznicę urodzin ks. Jana Sołtysika.
S 2. Dziękczynna do M.B Częstochowskiej w podziękowaniu za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Marii i Czesława z okazji 40 rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa oraz o błogosławieństwo dla dzieci z rodzinami.
16.30
17.00
Nieszpory
S 1. Za parafian
 
OGŁOSZENIA
14.05-20.05.2018
  1. Dziękujemy parafianom ul. Fików nr parzyste, Ligonia i Szafranka za sprzątanie naszego kościoła. W sobotę na godź 10.00 zapraszamy parafian z ul. Kokota i Broniewskiego
  2. Dzisiaj z okazji Dnia Papieskiego, młodzież naszej parafii rozprowadza „KREMÓWKI PAPIESKIE”. Ofiary są przeznaczone na rekolekcje wakacyjne Młodzieży Oazowej.
  3. Wczoraj w Katowickiej Katedrze Chrystusa Króla zostało wyświęconych 11 nowych kapłanów. Polecamy ich waszej modlitwie.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Nabożeństwa będą się odbywać; w poniedziałek, środę i sobotę o 7.30 (przed Mszą Św. poranną). We wtorek, czwartek i piątek o 17.30. Dzisiaj 13 maja nabożeństwo majowe będzie o godź. 16.00, przy kapliczce na ul. Kosztowskiej (Imielińskie Morgi) a 27 maja, będzie przy kaplice na ul. Białobrzeskiej
  5. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa Fatimskie. Msza Św. w intencji Czcicieli M.B Fatimskiej o godź. 17.00 po Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie
  6. Rada Dzielnicy Kosztowy Zaprasza 19 maja o godź. 15.00 na dzień seniora na Rynku w Mysłowicach.( wiele pokazów i występy zespołów itp. Informacje na stronie www.m-ok.pl). Urząd Miasta i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców Kosztów na spotkanie konsultacyjne dotyczące walki ze smogiem. Spotkanie jest 21 maja o godź. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 16.
  7. Tegoroczny Festyn parafialny odbędzie się 16 czerwca. Serdecznie zapraszamy do współpracy w jego tworzeniu . Zapraszamy młodzież i dorosłych. Zapraszamy osoby, które mogą podzielić się swoimi umiejętnościami i uatrakcyjnić nasze wydarzenie. Artystów, plastyków, modelarzy, kowali, kosmetyczki, osoby malujące twarze, szkoły, hobbystów   itp. Już od dziś można pomyśleć o fantach do naszej loterii. Fundusze zebrane w czasie festynu będą przeznaczone na zagospodarowanie naszego obejścia kościelnego w ramach inicjatywy; Aktywnie w Kosztowach. Lista osób, które mogą przynieść swoje wypieki ( ciasta) w zakrystii.
  8. Tegoroczna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej odbędzie się w niedzielę 27 maja br. Ponieważ w tym roku obchodzimy 700. lat kultu Bożego w tym miejscu, gościem specjalnym będzie kard. Zenon GROCHOLEWSKI, legat papieski.Rowerowa pielgrzymka dla mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl. wyruszy w niedzielę 27 maja br. spod katedry Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 7.30. Organizatorzy: ks. Wojciech Iwanecki i ks. Dawid Sładek. Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/events/615691212118771/.
  9. 31 maja jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja pójdzie „starą trasą” od kościoła do pierwszego ołtarza przy kapliczce na ul. Rymera, 2. ul. Kosztowską do Drugiego Ołtarza na ul. Dzióbka, 3. ul. Fików do trzeciego ołtarza na ul. Migdałowej i czwarty ołtarz i zakończenie przy kościele. Osoby odpowiedzialne za ołtarze prosimy o kontakt . Spotkanie organizacyjne w Piątek po Mszy Św. wieczornej.
  10. Dnia 2 czerwca 2018r. w Turzy śląskiej odbędzie się Regionalny Dzień Skupienia dla ADS. Wyjazd autokarem o godź. 7:15 z przystanku autobusowego Kosztowy - Rynek.
Zamknij
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.parafiakosztowy.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.