INTENCJE MSZALNE
21.05-27.05.2018
21.
05.2018   PONIEDZIAŁEK Święto NMP, Matki Kościoła
 
7.30
8.00
Nabożeństwo Majowe
1. Za ++ Alojzego Zimoch z okazji urodzin, braci Pawła i Jana, bratowe Jadwigi oraz ich ++ rodziców.
22.
05.2018     WTOREK          
 
17.30
18.00
Nabożeństwo Majowe
1. Za + męża Pawła Duży, ++ rodziców Piotra i Annę, ++ Wiktora i Marię, brata Piotra, bratową Małgorzatę oraz ++ z rodziny.
2. Za + Halinę Grzybek oraz za ++ z rodziny.
23.
05.2018   ŚRODA
 
7.30
8.00
Nabożeństwo Majowe
1. Do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej z prośbą o radość życia wiecznego dla ++ rodziców Annę i Stefana Urbańczyk w 30 rocznicę śmierci mamy.
24.
05.2018     CZWARTEK     Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i wiecznego Kapłana
 
17.30
18.00
Nabożeństwo Majowe
1. Za ++ rodziców Czesława i Apolonię Palka, ++ Krystynę i Edmunda Krzoska oraz za ++ z rodzin Palka i Krzoska.
2. Za + Dariusza Słapa od koleżanek i kolegów z pracy.
25.
05.2018   PIĄTEK             
 
17.30
18.00
Nabożeństwo Majowe
1. Za + Wilhelma Wrona we wspomnienie 100 urodzin, jego żonę Albinę i syna Jana.
2. Za + Piotra Hermyt we wspomnienie urodzin oraz + Józefa Hermyt.
26.
05.2018   SOBOTA          
 
7.00
7.30
8.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Nabożeństwo Majowe
1. Za ++ rodziców Antoninę i Jana Żydzik, + brata Jana, bratową Henrykę i Martę Żydzik.
15.00
16.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
1. Dziękczynna do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla Aleksandry i Wojciecha Klekot z okazji 20 rocznicy ślubu oraz Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Św. dla synów Jakuba i Mateusza.
2. Do Opatrzności Bożej i Matki Boskiej Częstochowskiej w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie dla absolwentów Szkoły Podstawowej nr 16 w Kosztowach z rocznika 1968 oraz w 50 rocznicę urodzin a także o błogosławieństwo Boże dla nauczycieli. 
27.
05.2018     NIEDZIELA      
 
7.30
8.00
Godzinki
1. Dziękczynna do Opatrzności Bożej i Matki Boskiej Częstochowskiej w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo i zdrowie dla Pawła Zawadzkiego z okazji 60 rocznicy urodzin oraz o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
10.30
1. Dziękczynna do Opatrzności Bożej i M.B Częstochowskiej w podziękowaniu za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, opiekę i błogosławieństwo Boże w 50 rocznicę sakramentu małżeństwa Wandy i Edwarda Kowalczyk.
2. W intencji rocznego dziecka Tymona Marek, jego rodziców, rodziców chrzestnych i dziadków.
16.00
17.00
Nabożeństwo Majowe przy kaplice na ul. Białobrzeskiej
1. W intencji Bogu wiadomej.
 
OGŁOSZENIA
21.05-27.05.2018

Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej. Duch Święty kieruje stale Kościołem i jest obecny w sakramentach. Módlmy się o odnowienie w nas Jego darów. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny przez publiczne odmówienie hymnu; Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu

  1. Dziękujemy parafianom z ul. Kokota i Broniewskiego za sprzątanie naszego kościoła. W sobotę na godź 10.00 zapraszamy parafian z ul. Jesionowej, Akacjowej, Orzechowej i Kubicy.
  2. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na budujący się kościół św. Urbana w Kamionce. Kazania będzie głosił proboszcz ks. Janusz Malczyk
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Nabożeństwa będą się odbywać; w poniedziałek, środę i sobotę o 7.30 (przed Mszą Św. poranną). We wtorek, czwartek i piątek o 17.30. Dzisiaj nabożeństwo majowe będzie o godź. 16.30, a 27 maja, będzie przy kaplice a 27 na ul. Białobrzeskiej o godź 16.00
  4. UM i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców Kosztów na spotkanie konsultacyjne dotyczące walki ze smogiem. Spotkanie jest 21 maja o godź. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 16.
  5. Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej jest w przyszłą niedzielę 27 maja br. Ponieważ w tym roku obchodzimy 700. lat kultu Bożego w tym miejscu, gościem specjalnym będzie kard. Zenon GROCHOLEWSKI, legat papieski.
  6. Rowerowa Pielgrzymka do Piekar Śl. wyrusza z Kosztów o godz.7.00 i dołącza do grupy Mysłowickiej przy kościele NSPJ, która wyrusza o godz. 7.30 .
  7. 31 maja jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja pójdzie „starą trasą” : 1. od kościoła do pierwszego ołtarza przy kapliczce na ul. Rymera, ; 2. ul. Kosztowską do Drugiego Ołtarza na ul. Dzióbka, ; 3. ul. Fików do trzeciego ołtarza na ul. Migdałowej i Czwarty ołtarz i zakończenie przy kościele. Osoby odpowiedzialne za ołtarze prosimy o kontakt . Spotkanie organizacyjne w Piątek po Mszy Św. wieczornej.
  8. Ofiary na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała Prosimy składać do Dużej Skarbony
  9. Dnia 2 czerwca 2018r. w Turzy śląskiej odbędzie się Regionalny Dzień Skupienia dla ADS. Wyjazd autokarem o godź. 7:15 z przystanku autobusowego Kosztowy - Rynek
  10. Festyn Parafialny odbędzie się 16 czerwca. Serdecznie zapraszamy do współpracy w jego tworzeniu . Zapraszamy młodzież i dorosłych. Zapraszamy osoby, które mogą podzielić się swoimi umiejętnościami i uatrakcyjnić nasze wydarzenie. Artystów, plastyków, modelarzy, kowali, kosmetyczki, osoby malujące twarze, szkoły, hobbystów   itp. Już od dziś można pomyśleć o fantach do naszej loterii. Fundusze zebrane w czasie festynu będą przeznaczone na zagospodarowanie naszego obejścia kościelnego w ramach inicjatywy; Aktywnie w Kosztowach. Lista osób, które mogą przynieść swoje wypieki ( ciasta) w zakrystii.

(przed kościołem akcja policji dotycząca bezpiecznego i właściwego parkowania)

Zamknij
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.parafiakosztowy.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.