logo synoduSzanowni Państwo

 

14 marca odbędzie się pierwsza sesja plenarna II Synodu Archidiecezji Katowickiej. Kolejne będą się odbywać co miesiąc, co najmniej do marca 2016 roku. Zespoły synodalne będą w tym czasie miały możliwość uczestniczenia w pracach poprzez zgłaszanie uwag do projektów delegatom wybranym przez Archidiecezjalną Radę Duszpasterską - oni, wedle swojego rozeznania, będą mogli je przedstawiać w auli synodalnej (lista delegatów z przypisaniem do dekanatu - w załączniku).

Projekty dokumentów synodalnych przesyłać będziemy na mniej więcej dwa tygodnie przed sesją plenarną podając też termin zgłaszania uwag. Uwagi będzie można przesyłać do sekretariatu Synodu, który z kolei przekaże je odpowiednim delegatom.

Niestety czasu na reakcję nie będzie zbyt wiele, zatem trudne być może zbieranie się zespołu. Jednak członkowie będą mogli też swoje uwagi przesyłać indywidualnie - gdyby zwołanie posiedzenia nie było możliwe.

 

Terminy sesji plenarnych dostępne są tutaj: http://www.synodkatowice.pl/,902 - można w oparciu o nie planować spotkania zespołów.

 

Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie uwagi przekazywane przez członków zespołów oraz za systematyczną modlitwę w intencji członków Synodu, zwłaszcza w dniach poprzedzających sesje plenarne.

 

I jeszcze na koniec: bardzo polecam odsłuchanie rozmowy z ks. abp. Wiktorem Skworcem na temat obecnego etapu prac synodalnych. Dostępna jest tutaj: http://www.synodkatowice.pl/zawartosc/docs/990/1103.mp3

 

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc, pozdrawiam i zapewniam o modlitewnej pamięci mojej i członkiń Sekretariatu.

 

Szczęść Boże!

Grzegorz Strzelczyk, ks.

Sekretarz Synodu

 

Załącznik

Zamknij
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.parafiakosztowy.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.