radiamaryja

 

 

 

„Ja panu Bogu codziennie dziękuję, że jest takie radio, co się nazywa Radio Maryja”
                                                                                                       Jan Paweł II  
 

Koło Przyjaciół Radia Maryja działa przy parafii legalnie na podstawie statusu Rodziny Radia Maryja.
Od 2 maja 2006 roku kontrolę i nadzór nad programem i treściami emitowanymi w radiu sprawuje 8-osobowa Rada Programowa, w której skład wchodzi 4 członków powoływanych przez Episkopat Polski oraz 4 członków powoływanych przez zakon redemptorystów.
24 czerwca 2006 roku Konferencja Episkopatu Polski zatwierdziła umowę z Warszawską Prowincją oo. Redemptorystów odnośnie funkcjonowania Radia Maryja, a także statut Rodziny Radia Maryja. Na strukturę Rodziny Radia Maryja składają się m.in. Biura, Koła Przyjaciół, Koła Młodzieżowe oraz Podwórkowe Kołka Różańcowe Dzieci. Działają one przy parafiach za zgodą proboszcza.  
 

Koło Przyjaciół Radia Maryja w parafii pw. MB Częstochowskiej powstało w 2008 roku za zgodą ówczesnego proboszcza ks. Jana Michalskiego oraz akceptacją obecnego proboszcza ks. Andrzeja Słabkowskiego od września 2009 roku. Członkowie Koła biorą udział w pielgrzymkach parafialnych i rekolekcjach. Koło Przyjaciół Radia Maryja jest grupą modlitewną, uczestniczy we wszystkich wydarzeniach, uroczystościach i pracach w parafii. Organizuje wyjazd na coroczną Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę oraz regionalne spotkanie opłatkowe z udziałem Ojców Redemptorystów. Członkowie Koła brali udział w uroczystości 18-tej rocznicy powstania Radia Maryja 5 grudnia 2009 roku w Toruniu.  

Członkowie Koła wspomagają również budowę „geotermii toruńskiej”, budowę świątyni wotum wdzięczności za Jana Pawła II. Mają również swój udział w ufundowaniu nowych koron i sukni na jasnogórski obraz Matki Bożej.  

Członkowie Koła współorganizowali wystawę fotograficzną z okazji 30-tej rocznicy utworzenia parafii (22 maja 1981r.).  
 

Spotkania Koła Przyjaciół Radia Maryja odbywają się w każdą trzecią sobotę miesiąca po Mszy św.

Każdego z parafian komu bliskie są sprawy Kościoła, Parafii i Ojczyzny serdecznie zapraszamy.  
 

OGLĄDAJ NA ŻYWO

W Roku Wiary -2013 - ogłoszonym przez Ojca Świętego Benedykta XVI zapraszamy do skorzystania z wykładów Telewizyjnego Uniwersytetu Biblijnego, nadawanych przez TV TRWAM, w każdą 2 i 4 sobotę miesiąca w godz. 10.00 - 11.00.

Wykłady prowadzą księża profesorowie - bibliści.

 

PROGRAM RAMOWY
Codziennie na antenie Radia Maryja:
Liturgia godzin: godz. 6.10 – Jutrznia
                          godz. 14.05 – Modlitwa popołudniowa
                          godz. 23.35 – Kompleta
Msza św. - godz. 7.00
Różaniec – godz. 6.30, 12.30, 20.20
Apel Jasnogórski – godz. 21.00
Rozmowy niedokończone – godz. 18.15, 21.40.  
 

Od 1 października 2012r. nowe parametry odbioru TV TRWAM i RADIA MARYJA
Satelita: ASTRA 2C 19,2E
Transponder: 048
Częstotliwość: 11186MHz
Polaryzacja: pionowa (V)
SR: 22000
FEC: 5/6
PID Video: 33
PID Audio: 3606
PID Audio: 3607 dla Radia Maryja.

 

Każdy może wspomóc działalność Radia Maryja dokonując wpłat na:
konta złotówkowe
-PKO BP S.A. II/O Toruń
nr 69 1020 5011 0000 9602 0012 9130
-Bank Pocztowy S.A. O/Toruń
nr 77 1320 1120 2565 1113 2000 0003
z dopiskiem: „Dar na cele kultu religijnego”.

 

Strona internetowa Radia Maryja www.radiomaryja.pl

Zamknij
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.parafiakosztowy.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.