zdjecieak

 

Akcja Katolicka rozwija się jako stowarzyszenie katolików świeckich, w oparciu o struktury Kościoła.

W sierpniu 1998 roku Metropolita Katowicki Arcybiskup Damian Zimoń powołał Prezesa Akcji Katolickiej w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kosztowach Panią Irenę Grytz, aby swoją funkcję wypełniała zgodnie ze Statusem Akcji Katolickiej we współpracy z Asystentem Kościelnym Oddziału Akcji Katolickiej ks. proboszczem Janem Michalskim, a obecnie z ks. proboszczem Andrzejem Słabkowskim.

Akcja Katolicka realizuje swój cel przez pogłębianie życia religijnego, moralnego, intelektualnego i kulturalnego, zajmowanie stanowiska w sprawach publicznych Kościoła. Bierze udział w rekolekcjach diecezjalnych w marcu i październiku, organizuje pielgrzymki do miejsc kultu religijnego, współpracuje w akcjach charytatywnych, w organizacji uroczystości religijnych, prowadzi nabożeństwa różańcowe w październiku, w Wielkim Poście drogi krzyżowej oraz w organizacji parafialnych rodzinnych spotkań.

Z powyższego wynika, że członkowie Akcji Katolickiej biorą żywy udział w życiu parafii i mogą stanowić istotna pomoc w posłudze proboszcza.  

 

Opracowała Prezes Akcji Katolickiej Oddział: Parafia Mysłowice-Kosztowy Pani Irena Grytz.

 

Strona internetowa Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Katowickiej www.katowice.ak.org.pl

Strona internetowa Akcji Katolickiej w Polsce www.ak.org.pl

Zamknij
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.parafiakosztowy.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.