II RODZINNY FESTYN PARAFIALNY - 4 czerwca 2011r.

 

Zdjęcia z festynu w zakładce "Z życia parafii"

 

Nadszedł długo oczekiwany dzień festynu. W dniu 04.06.2011 roku o godzinie 14.00 rozpoczeliśmy II Rodzinny Festyn Parafialny. Po otwarciu festynu przez ks. proboszcza Andrzeja Słabkowskiego zapoczątkowany został blok "Gry i zabawy dla dzieci".
Kolejnym punktem programu był występ dzieci sekcji ju-jistu z mysłowickiego MOSiR-u.
Między czasie ks. proboszcz otwiera w pomieszczeniach MOKiS "Trójkąt" wystawę z okazji XXX rocznicy utworzenia parafii w Kosztowach.
Następnie na scenie pojawia się młoda wokalistka ze swoim repertuarem Kornelia Musioł. Po jej występie na scenę (występ odbywa się przed sceną w związku z dużą ilością małych artystów) wchodzą dzieci z kosztowskiego przedszkola pod opieką swoich wychowawczyń a przed sceną ogromna ilość ludzi, rodziców krewnych i wszystkich obecnych na festynie.
Po przedszkolakach przyszła kolej na muzyczny występ gimnazjalistów. Po zakończeniu występów zaczęła się chyba najbardziej emocjonująca część czyli losowanie nagród.
Na zakończenie II Rodzinnego Festynu Parafialnego ks. proboszcz poprowadził modlitwę połączoną z Apelem Jasnogórskim.
 
Nagłośnienie i otoczkę muzyczną zapewnił zespół "PRESET". Nie zabrakło, również wystawców drobnego inwentarza ze Stowarzyszenia Hodowców Drobnego Inwentarza z Mysłowic. Na parkingu przed kościołem z drabiny wozu strażackiego można oglądać panoramę Kosztów i okolicy. Ogromnym powodzeniem cieszy możliwość przejażdżki po Kosztowach zabytkowym pojazdem strażackim "Federal" z Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, a jeżeli ktoś nie lubi samochodów to może skorzystać z przejażdżki konnej.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji II Rodzinnego Festynu Parafialnego przy Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kosztowach.
 
Serdeczne Bóg Zapłać!
 
                                                        "Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje."
                                                                                                                          Jan Paweł II
Zamknij
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.parafiakosztowy.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.