SDM2016W niedzielę 11 stycznia br. w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie odbyło się spotkanie opłatkowe dla wolontariuszy oraz Parafialnych Komitetów Organizacyjnych ŚDM Kraków 2016. O godz. 9.30 odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem kardynała Stanisława Dziwisza a po niej odbyło się spotkanie opłatkowe z księdzem kardynałem osób zaangażowych w organizację ŚDM Kraków 2016. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele naszej parafii. W załączeniu zdjęcia (w zakładce Z życia parafii) oraz link do strony KAI z opisem wydarzenia oraz fragmentami wygłoszonej homilii:

http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x85549/kard-dziwisz-spotkal-sie-z-wolontariuszami-sdm/

Poniżej krótki wyciąg ze stronu e-kai:

Hierarcha wskazał, że Światowy Dzień Młodzieży to doskonałe miejsce kreowania prawidłowych postaw modlitwy, przyjaźni, solidarności i odpowiedzialności za Kościół, za siebie i za innych. „Zróbmy wszystko, aby to wydarzenie odmieniło także nasz kraj, by obudziło i poruszyło obojętnych, którzy niegdyś przyjęli chrzest, ale teraz stoją z boku, nie widzą się w Kościele, nie mogą odnaleźć drogi do Chrystusa” – zachęcał zgromadzonych.

Zamknij
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.parafiakosztowy.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.